montované plachtové haly

Montované haly

Pokud sháníme prostory pro uskladnění krmiva pro hospodářská zvířata nebo pokud chceme rozšířit své podnikání a chybí nám nejen skladovací prostory či menší výrobní hala, můžeme hledat řešení například u firem, které nabízejí montované haly. V dnešním moderním světě, kdy se staví z nejrůznějších stavebních materiálů, je jejich všestranné využití jednou z velkých výhod.

Proč montovaná hala

Tyto montované haly mají základ pevnou ocelovou konstrukci, která je potažena vysoce pevnostní plachtou, která může být podle našich požadavků upravena nebo dokonce potištěna kvalitním potiskem, třeba s logem naší firmy. Pro ukotvení montovaných hal lze využít ocelové hřeby nebo kotvící techniku v podobě ocelových nebo chemických kotev. Velikost takové montované haly je samozřejmě na našem uvážení. Jejich využití je všestranné a životnost těchto hal je pro konstrukci až 40 let a pro opláštění 20 let.

montované plachtové halyVýhody

Mnoho firem i průmyslových odvětví tyto montované haly využívají ke svým účelům. Jednou z velkých výhod těchto hal je především jejich nízké provozní náklady, které se investorům jistě budou zamlouvat. Od klasických stavěných hal se také liší tím, že nepotřebují stavební povolení, pokud má hala 300 m2 a k jejich montáži postačí jen pevný základ. Ocelová konstrukce je následně smontována a opláštěna. Velikostně se hala dá upravit podle našich potřeb a může jít nejen o zmenšení, ale i o zvětšení prostoru. Je zde také časová úspora montáže, neboť tyto montované haly jsou postaveny za pár dní a to nahrává do karet zákazníkům, kteří jsou vázáni časem. Pokud jde vše, jako po másle není problém své nové skladové prostory nebo jinak využívané haly využívat do několika týdnů, někdy i méně v závislosti na velikosti haly. To se říct o zděných stavbách bohužel nedá.

Ještě bychom měli zmínit jeden faktor, který jistě upoutá pozornost mnohých investorů nebo zájemců o montované haly. Halu si totiž můžeme nechat postavit tam, kde zrovna potřebujeme, stačí k tomu mít již zmíněný pevný a rovný podklad. V případě, že halu po nějaké době budeme potřebovat prostě někde jinde nebo se nám nebude v tom místě zrovna hodit, můžeme oslovit firmu a ta nám spolehlivě halu přemístí na jiné místo. Takže stejně jak je jednoduchá montáž je jednoduchá i demontáž.

montované plachtové halyDoplňkové vybavení

Samozřejmostí, že i k montovaným halám je možné sjednat i doplňkové vybarvení. Patří sem montáž elektroinstalace, montáž slídových oken a dveří, které mohou být i rolovací nebo posuvné, osvětlení nebo topení. Vše záleží jen na nabídkách odpovídajících firem. Mezi služby dále patří montáž atypického tvaru haly, nemusí jít jen o klasickou obloukovou, ale můžeme si pořídit i montovanou halu se sedlovou střechou. Vše je jen na domluvě a požadavcích zákazníka. Prioritou firem je především kvalitně odvedená práce a spokojenost klientů.

Na co všechno je možné montovanou halu využít

Využití montovaných hal je opravdu všestranné. Nejenže lze halu využít ke skladovým prostorům našeho podnikání, můžeme ji také využít jako menší výrobní halu. Montované haly lze ale také dobře využít jako skladové prostory pro zemědělské plodiny, k ustájení hospodářských zvířat i krmiva pro ně, mohou sloužit jako hangáry pro letadla nebo garáže pro zemědělskou techniku aj. Velmi dobře se montované haly ocenili i ve sportovním odvětví, kdy můžeme zastřešit bazény, jízdárny, tenisové kurty a jiná sportoviště.

montované plachtové halyJe opláštění montovaných hal kvalitní?

Tuto otázku si jistě pokládá mnoho investorů. Musíme podotknout, že v tomhle směru jsou tyto plachty z vysoce pevnostního materiálu, který je izotermický, antistatický a nehořlavý. Velmi dobře odolává povětrnostním podmínkám, takže se nemusíme bát, že nám zboží zmokne nebo naruší jeho strukturu a tvar sluneční záření. Ani sníh není překážkou pro tento typ opláštění. Také spoje plachty mají nejpevnější možný způsob, jde o vysokofrekvenční způsob svařování plachet. Navíc zde můžeme umístit firemní reklamu a ukázat se tak obchodnímu světu.

Ještě bychom měli podotknout, že tyto montované haly jsou téměř bezúdržbové, takže i tento faktor přispívá k výhodným bodům těchto hal.