Golfová obuv

Správná golfová obuv je pro skutečného golfistu stejně důležitá, jako dobře vybrané hole. Musí být pohodlná, elegantní, pevná a přichystaná na všechny nástrahy počasí. Výběr golfové obuvi by neměl žádný hráč podcenit, jelikož pohodlí hraje během hry velkou roli. Jak se tedy správně obout na hřiště a sladit sportovní a elegantní styl?

Každý golfista v módě vyznává jiný styl. Co by měl ale každý od svých golfových bot vyžadovat, je perfektně padnoucí model, ve kterém bude mít pevný postoj, a který mu bude poskytovat příjemné pohodlí během hry. Důležitá je také stabilita během odpalu. Té napomáhají strategicky rozmístěné plastové hřeby (spiky), umístěné na podrážce některých golfových bot. Golfové boty se vyrábí samozřejmě i bez spiků. Jejich výhodou je, že je můžete nosit i na jiné příležitosti, než na golf.

Investice do golfových bot nebývá zpravidla malá, zvažte však, že boty nekupujete každý rok. Proto se pro hru doporučují kožené golfové boty. Ty jsou velmi pohodlné, dobře se přizpůsobí tvaru nohy a podpoří vás i v náročném terénu, ve kterém chodíte několik hodin. K výrobě se dnes využívají i moderní mikrovlákna, paměťová pěna nebo karbonová guma, které jsou však doplněny o extra lehkou konstrukci boty.

Při výběru těch pravých golfových bot myslete na to, aby byly boty sice nepromokavé, ale také dobře prodyšné. Mezi kvalitní výrobce patří Adidas, Hugo Boss, Ecco nebo golfové boty Footjoy. Výhodou u známých značek také je, že se snaží golfistům maximálně vyjít vstříc. Proto vyrábí boty s různými šířkami nebo různými druhy šněrování. Pokud si vyberete boty u jedné z těchto značek, určitě nešlápnete vedle. Pamatujte na to, že pokud se v golfových botách necítíte jako v papučkách, nebudou pro vás. Ať už vybíráte dětské, dámské nebo pánské golfové boty, nejlépe uděláte, pokud je sladíte se zbytkem vašeho golfového oblečení. Golfová móda je celkově založena na sportovní eleganci. Boty tak můžete skvěle zkombinovat s čistě sportovním nebo elegantním modelem, nejdůležitější však vždy zůstane vaše pohodlí.