investiční zlato

Investujte chytře

Investice peněz je risk, který nemusí vždy nutně přinést zisk. Záleží zejména na tom, do čeho investujete a jak se v dané oblasti orientujete. Investování do akcií, dluhopisů či nemovitostí může zajistit výrazné zisky, není však vhodné úplně pro každého. Pokud se do těchto oblastí pouštět nechcete, ale přesto byste rádi nějakou tu korunu investovali, vyzkoušejte čím dál oblíbenější investování do drahých kovů.

Investice do drahých kovů se vyplatí

Zlato, stříbro a z nich vyráběné předměty se již poměrně dlouhou dobu objevují v hledáčku nejrůznějších investorů a jejich obliba stále vzrůstá. Vzhledem k tomu, že dochází k úbytku přírodních zdrojů, stává se z těchto drahých kovu exkluzivní komodita, která neztrácí svou kupní sílu. Investicí tak můžete své peníze ochránit například před inflací. Zejména cena zlata stále roste a investiční zlato je navíc osvobozeno od DPH. Do budoucna se však očekává i růst hodnoty stříbra. Právě investiční stříbro je v současné době velmi žádané a poptávka po něm dlouhodobě převyšuje nabídku. I tento kov je osvobozen od DPH. Investice do stříbra i zlata jsou velmi oblíbeným způsobem budování finančních rezerv u jednotlivců, menších podnikatelů i velkých firem.

V jaké podobě a u kterého prodejce lze drahé kovy zakoupit

Pokud se rozhodnete do některého z drahých kovů investovat, je vhodné dobře si prověřit prodejce, od kterého chcete nakupovat. Na trhu s drahými kovy lze narazit na řadu podvodníků, kteří vám prodají nekvalitní pozlacené slitky či nadměrně zvýší cenu prodávaného zboží. Mezi ověřené prodejce drahých kovů a výrobků z nich patří společnost AuPortal, která působí v ČR i na Slovensku. Nakupovat můžete prostřednictvím webových stránek či v kamenných obchodech na Karlově náměstí v Praze a na Masarykově ulici v Brně. V nabídce jsou mimo jiné zlaté mince, investiční zlaté slitky, stříbrné mince a investiční stříbrné slitky. Záleží jen na vás do které z těchto komodit se rozhodnete investovat. Pokud zatím váháte, zda do světa investic vstoupit, můžete se vypravit do pražské prodejny, která disponuje showroomem a ve které se dozvíte veškeré podrobnosti.