Offshore společnosti

Offshore společnost je specifický typ obchodní společnosti, kdy je společnost řízena z jiného území, než má oficiální sídlo. Velmi často se tyto společnosti označují jako IBC (International Business Company). Tyto mezinárodní, nebo-li offshore společnosti se řídí specifickými zákony, které upravují postavení, práva a povinnosti společnosti v dané zemi. Na jednu stranu se potýkají s různými omezeními, nejčastěji nesmějí podnikat na území státu, ve kterém mají registraci, dále nemohou vlastnit nemovitosti, případně se věnovat určitým přesně vymezeným činnostem. Vždy musí mít najatého místního agenta, který společnost administrativně zabezpečuje a poskytne místní sídlo.

Na druhou stranu jsou tyto společnosti velmi často osvobozeny od placení místních daní a poplatků (většinou se platí jen roční paušální daň ve výši několika set dolarů). Podle toho si vysloužily obecné označení jako „daňové ráje“. Na společnosti jsou běžně kladeny jen minimální administrativní nároky. V některých případech státu stačí, pokud má společnost uhrazenou roční daň a více firmy administrativně nezatěžuje.

Další nespornou výhodou offshore společností je, že jsou obvykle zapsány v neveřejných  obchodní rejstřících. To umožňuje unikátní možnost vlastnit společnost zcela anonymně a v kombinaci s offshore bankovními účty dokonale ochránit majetek vlastníků před nejrůznějšími riziky.

Nejznámější a nejoblíbenější offshore destinace jsou Seychelské ostrovy, Belize, Panama, Britské Panenské ostrovy, Sv. Vincent a Grenadiny a Kypr.

 Jak složité a drahé je založení offshore společnosti?

Velmi často se objevují názory, že založení společnosti v daňovém ráji je velmi nákladná záležitost. Naštěstí to v dnešní době není tak úplně pravda. Vždy záleží na účelu, pro který společnost potřebujete, místě sídla společnosti a využívaných službách. Obvykle nejlevnější a nejrychlejší a také stále nejoblíbenější je založení Seychelské offshore společnosti. Offshoreservis.cz Vám může založit Seychelskou offshore společnost již od 13 500 Kč a to včetně adresy na Seychelských ostrovech. Samotná registrace trvá cca 2-3 dny. Dále je nutné počítat s dobou potřebnou na vypracování všech potřebných dokumentů a doručení do České republiky. Obvykle vše stihneme do 10 pracovních dnů. Nabízíme i offshore společnosti v jiných destinacích, jako je Sv. Vincent a Grenadiny, Belize, Panama nebo USA.

Více informací k offshore společnostem naleznete na http://offshoreservis.cz.