víza rusko

Víza Rusko

Podařilo se vám procestovat prakticky už celou Evropu. Díky existenci Schengenu a otevřeným hranicím vám k tomu stačilo mít pouze občanský průkaz. Nyní před vámi stojí velká výzva, která čeká, že se jí chytíte a prozkoumáte i oblasti vzdálenější. Ruská federace totiž umí zvídavým cestovatelům nabídnout krásy své kouzelné přírody i zajímavou architekturu a pamětihodnosti, které rozhodně stojí za navštívení.

Ruské architektonické památky lákají

Určitě si nechcete nechat ujít na vlastní oči vidět ruský Petrodvorec – jedno z nejvýznamnější turistických atrakcí Ruska, který se zaslouženě zapsal na seznam světového dědictví UNESCO. Car Petr Veliký se při jeho stavbě nechal inspirovat francouzskými Versailles. Stejně úchvatná je také Ermitáž – největší a nejznámější muzeum nejen v Rusku, ale také na celém světě. V Petrohradě sídlí celkem v šesti budovách, k nimž patří i Zimní palác, který se neblaze proslavil jako sídlo Prozatímní vlády v roce 1917 při Říjnové revoluci.

Víza Rusko – nutnost pro vstup na území RF

Těch míst, které byste rádi v Ruské federaci navštívili, je podstatně více. Vaši pozornost si jistě zaslouží také hlavní město Moskva se svými úchvatnými kláštery a kostely i nejobdivuhodnější a nepřehlédnutelnou pamětihodností – Kremlem s 20 věžemi. Cestování do Ruska je však o něco komplikovanější než po území Evropské unie, a to nutností mít při sobě na hranicích ve svém cestovním pase povolení ke vstupu a pozvání. Za víza Rusko se pochopitelně platí, s čímž je třeba při plánování dovolené počítat, protože o to se navýší její rozpočet. Pokud se chystáte na pobyt do Ruska kratší než 30 dní a cílem vaší cesty je turistika, bude vám stačit tzv. turistické vízum. O jeho vydání požádáte na ruských konzulátech, které jsou v České republice tři – v Praze, Karlových Varech a Brně.