ultrazvuková čistička

Ultrazvukové čističky

V současné době existuje spousta technických vychytávek, o kterých si předešlé generace mohly jen nechat zdát. Jednou z nich jsou i přístroje, které využívají akustické vlnění – tzv. ultrazvuk. Každá nastávající maminka se jistě podrobila vyšetření na lékařském ultrasonografu, aby viděla, jak její miminko pěkně roste. V průmyslu, ale i v domácnostech se využívají ultrazvukové čističky, které umějí bez zásahu chemikálií vyčistit různé předměty.

A stříbrný šperk bude opět jako nový

Nosíte-li s oblibou stříbrné šperky, tak jste určitě zjistili, že časem získají ne příliš vzhlednou patinu, o kterou ale nestojíte. Zešednou a již se tolik netřpytí. Co s tím? Na trhu existují různé přípravky, s jejichž použitím můžete šperky vyčistit. Vždy se ale jedná o kombinaci nějaké chemikálie a vaší usilovné práce, abyste dali šperk opět do původního stavu. A přitom existuje daleko jednodušší řešení. Ultrazvuková čistička. Ta umí předměty vyčistit neagresivním způsobem bez jejich poškození a hlavně s úsporou času. Kromě všech těchto výhod čistička přispívá také k šetření životního prostředí, protože pracuje bez chemikálií typu louh, kyseliny nebo ředidla. Ekologická duše nad tímto faktem jistě zaplesá radostí.

Co všechno ultrazvuková čistička vyčistí?

Ultrazvuková čistička umí zpracovat běžné nečistoty, jakými jsou prach, olej, špína, částečky vosku, barviva, separační činidla, mastnota, otisky prstů, a dokonce i biologické materiály – třeba krev a pot. Proto také její využití oceňují i optici – čistička dokonale vyleští skla brýlí. Najdete ji také jako užitečného pomocníka hodináře nebo zlatníka, ve stomatologických ordinacích lékařů.

 

Využití ultrazvukové čističky v domácnosti

Také v běžné domácnosti pro ultrazvukovou čističku najdete uplatnění. Vyčistí vám bez pracnosti špinavé hračky – např. kostky Lega, zubní náhrady, CD nebo DVD disky, kontaktní čočky, mince či drahé kameny.